Magyar Katolikus Lexikon > E > Élet és Család Katolikus Szervezete

Élet és Család Katolikus Szervezete, Catholic Organization for Life and Family, COLF: a Kanadai Katolikus Püspöki Konferencia és a Kolumbusz Lovagok Főtanácsa alapította, hogy védje az élet kultúráját az emberi élet tiszteletének és a család alapvető szerepének hangsúlyozásával. – Székhelye: Ottawa (Kanada). Képviseli az Egyh. tanítását az emberi személy méltóságáról a fogantatástól a természetes halálig; erősíti a család szerepét a társadalomban; terjeszti az Egyház álláspontját a természetes családtervezésről. Tanulmányozza és társadalmi vitára bocsátja a család és az élet kérdéseit érintő témaköröket, mint: abortusz, eutanázia, géntechnológia, őssejtek kérdése, támogatott öngyilkosság, házasság, családtervezés, gondoskodás betegekről és öregekről, halálbüntetés, oktatásügy, a család spiritualitása, az egy-szülős családok helyzete, stb. Mindezekről pasztorális anyagokat és oktatási anyagokat publikál a társadalom széles köreiben, levelekben informálja a parlamenti képviselőket az Egyház álláspontjáról. N.D.